Czujniki czadu i dymu

Wykrywacz dymu - charakterystyka urządzenia:

 

Urządzenie przeznaczone jest do monitorowania zamkniętych pomieszczeń pod kątem obecności dymu i ognia. Wyposażone jest w wysokiej jakości czujnik foto-optyczny.
W przypadku wykrycia zagrożenia, czujnik wykrywacza dymu uruchamia natychmiast:
- alarm akustyczny o natężeniu 85 dB,
- alarm optyczny -czerwona dioda LED.
Więcej…
 

Wykrywacz gazu - charakterystyka urządzenia:


Urządzenie alarmowe z czujnikiem gazu HS-109 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów.
Wykrywacz gazu instaluje się je w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii.
Więcej…
 

Charakterystyka urządzenia:

Sygnalizator GS-590 służy do ciągłego monitoringu obecności:

- gazu (ziemny, LPG)

- tlenku węgla CO (czadu)

- dymu

w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnie bezpiecznego stężenia odpowiedniego gazu (lub dymu). Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się przynajmniej jednego z wyżej wymienionych zagrożeń. Zasilany jest napięciem stałym 12V z zasilacza prądu stałego, będącego na wyposażeniu zestawu. Zastosowano w nim 3 oddzielne zawansowane technologicznie czujniki oraz elektroniczny układ sterujący, pozwalające na osiągnięcie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Po wykryciu przynajmniej jednego z zagrożeń (czad, gaz, dym) w powietrzu, urządzenie generuje sygnał liniowy proporcjonalny do jego stężenia, a po przekroczeniu niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu, urządzenie generuje alarm akustyczny i optyczny. Optymalna wysokość instalacji urządzenia nad podłogą wynosi 1,5m.

Więcej…
 

Krótki opis i przeznaczenie:

Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezzapachowym, zatem trudnym do wykrycia przez człowieka. Nie istnieje jedna ściśle określona wartość niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Jest ona uzależniona od czasu przebywania człowieka w otoczeniu takiego gazu. Wdychanie tlenku węgla o stężeniu 200 ppm w ciągu 2-3 godzin powoduje lekki ból głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Stężenie 12800 ppm w czasie 1-3 minut powoduje już natychmiastową śmierć!
Sygnalizator obecności czadu KD-106C służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO (czadu) w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia tego gazu. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających za wyjątkiem jednej baterii zasilającej DC 9V.

Więcej…
 

Charakterystyka urządzenia:

Tlenek węgla jest gazem bezbarwnym i bezzapachowym, zatem trudnym do wykrycia przez człowieka. Nie istnieje jedna ściśle określona wartość niebezpiecznego stężenia tlenku węgla. Jest ona uzależniona od czasu przebywania człowieka w otoczeniu takiego gazu. Wdychanie tlenku węgla o stężeniu 200 ppm* w ciągu 2-3 godzin powoduje lekki ból głowy, zmęczenie, nudności i zawroty głowy. Stężenie 12800 ppm w czasie 1-3 minut powoduje już natychmiastową śmierć!

Więcej…
 

Wykrywacz dymu EURA HS-503

 


Charakterystyka:

Urządzenie przeznaczone jest do monitorowania zamkniętych pomieszczeń pod kątem obecności dymu i ognia. Wyposażone jest w wysokiej jakości czujnik foto-optyczny. W przypadku wykrycia zagrożenia, czujnik uruchamia natychmiast:

  • alarm akustyczny o natężeniu ponad 85 dB,
  • alarm optyczny -czerwona dioda LED.


Urządzenie posiada przycisk testu do sprawdzania prawidłowości działania, a także układ sprawdzający stan naładowania baterii (niski stan zasilania sygnalizowany jest pojedynczym sygnałem dźwiękowym, pojawiającym się w dłuższych odstępach czasu).

Więcej…
 

Charakterystyka urządzenia:


Sygnalizator gazu GS-860 służy do ciągłego monitoringu obecności gazów wybuchowych w otaczającym go powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia takich gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo wycieku gazu z instalacji lub urządzeń nim zasilanych. Do prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, przewodów zasilających ani baterii. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie. Do jego instalacji wystarcza jedno zasilające gniazdo sieciowe ~230V/50Hz. Zastosowano w nim zawansowany technologicznie czujnik półprzewodnikowy oraz elektroniczny układ kontrolny, pozwalające na osiągniecie wysokiego wskaźnika wykrywalności przy stosunkowo niskiej cenie urządzenia. Z chwila przekroczenia ustawionego fabrycznie stężenia gazu <10% LEL*, zostaje włączona sygnalizacja alarmowa optyczna i akustyczna. Rozwiązanie takie zwiększa prawdopodobieństwo uchronienia użytkownika przed ryzykiem zatrucia lub eksplozji wyciekającego gazu.

Więcej…
 

Charakterystyka urządzenia:

Sygnalizator czadu i gazu GS-890 służy do ciągłego monitoringu obecności tlenku węgla CO(czadu) oraz gazu ziemnego/LPG w powietrzu oraz wykrywania i alarmowania o przekroczeniu maksymalnego bezpiecznego stężenia tych gazów. Instaluje się go w pomieszczeniach zamkniętych, w których istnieje prawdopodobieństwo pojawienia się niebezpiecznego stężenia tlenku węgla lub wycieku gazu ziemnego/LPG. DO prawidłowego działania nie wymaga żadnych innych dodatkowych urządzeń, do jego podłączenia wystarcza jedno wolne zasilające gniazdo sieciowe. Jest niewielki gabarytowo, zamknięty w jednej obudowie.

Więcej…
 
Więcej artykułów…
« pierwszapoprzednia12następnaostatnia »

Strona 1 z 2